Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  Mezuniyet Sonrası Olanaklar

  Sosyal İmkanlar

  Askeri ve akademik eğitimleri başarıyla tamamlayan Astsubay MYO’lular Astsubay Çavuş rütbesi ile mezun olurlar ve biri Muvazzaf Astsubaylık diploması, diğeri ise öğrenim gördükleri programlara ait uluslararası geçerliliği olan Ön lisans diploması olmak üzere iki diploma almaya hak kazanırlar.

  Mezun olur olmaz Türk Milletinin gözbebeği bir kurumun seçkin bir personeli olmanın yanında düzenli bir maaş almaya başlarlar. Ülkenin hemen hemen tamamında hizmet veren lojmanlardan, ordu evlerinden, misafirhanelerden, yazlık ve kışlık eğitim tesisleri gibi Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir çok imkânından, aileleri ile beraber yaralanabilir, Emekli Sandığına tabi olacaklarından dolayı sağlık yönüyle, Türkiye standartları itibariyle günümüz şartlarında, iyi bir düzeyde sağlık imkanlarından yaralanma ayrıcalığına sahip olurlar. Personel aileleri, imkanlar dahilindeki tüm sosyal aktivitelerden faydalanabilme haklarına sahip olacaktır.

   

  Yurtiçi ve Yurtdışı Lisansüstü Öğrenimi

  Bütün bu imkânlara ilave olarak meslek yaşantısı boyunca yurt içinde ve dışında görecekleri lisans tamamlama, lisans eğitimleri, kurslar, sınıflarına yönelik alacakları tamamlayıcı eğitimler ile görev yapacakları yurt içi kadroların yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki yurt dışı kadrolarda görev yapabilme imkanı sağlanacaktır.

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43