Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye

  Deneme Erişimine Açılan Veri Tabanları


   
  Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu
   

      Ülkemizin en büyük kamu yayıncılarından olan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde bulunan Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi, yazarları tarafından uzaktan erişime açılmasına onay verilen yayınları, kitap.ayk.gov.tr platformunda ücretsiz ve çevrim içi olarak okurların hizmetine sunmaktadır. Üyelik ya da herhangi bir ücret gerektirmeyen uygulama ile 200'ün üzerinde kitaba kolaylıkla erişim sağlanabilmektedir.

  Erişim adresi; kitap.ayk.gov.tr

   
  Brill 
   

      Brill Yayınevi tarafından tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla erişime açılan, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konulardaki kitaplar ve makalelere aşağıdaki linkler aracılığıyla erişim sağlanabilmektedir.

  Erişim adresine ulaşmak için tıklayınız.

   
  Wikilala
   

      Osmanlı döneminde basılmış olan matbu metinlerin (gazete, dergi, kitap) içerisinde Latin harfleriyle arama imkanı sağlayan Wikilala veritabanı, sınırsız içerikle deneme erişimine açılmıştır.
  İlgili kaynağa 31.12.2021 tarihine kadar ücretsiz erişim sağlanabilmektedir.

  Erişim için : https://www.wikilala.com

  Kısa Tanıtım Videosu için : https://bit.ly/3e5EHur

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43