Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye

  Deneme Erişimine Açılan Veri Tabanları


  Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu
   

  Ülkemizin en büyük kamu yayıncılarından olan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde bulunan Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi, yazarları tarafından uzaktan erişime açılmasına onay verilen yayınları, kitap.ayk.gov.tr platformunda ücretsiz ve çevrim içi olarak okurların hizmetine sunmaktadır. Üyelik ya da herhangi bir ücret gerektirmeyen uygulama ile 200'ün üzerinde kitaba kolaylıkla erişim sağlanabilmektedir.

  Erişim adresi; kitap.ayk.gov.tr

  Brill

  Brill Yayınevi tarafından tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla erişime açılan, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konulardaki kitaplar ve makalelere aşağıdaki linkler aracılığıyla erişim sağlanabilmektedir.

  Erişim adresine ulaşmak için tıklayınız.

  "HukukTürk" Veri Tabanı
   
  Her gün güncellenen, birbirine hiperlinklerle bağlanmış T.C. Mevzuatı, kanun maddeleri ve konuları ile ilişkilendirilmiş, özü yazılmış, tasnifli İçtihatlar ve ayrıca Mevzuat Grupları, Türk Hukuk Bibliyografyası, dilekçe ve sözleşme örnekleri, kanun tasarıları, yeni ve değişen mevzuat, hukuk sözlüğü (metinlerle ilişkilendirilmiş) ve hukuki duyurular gibi faydalı servislerin yer aldığı HukukTürk veri tabanı, ANKOS üyesi tüm kütüphanelere 31.07.2020 tarihine kadar erişime açılmıştır.
  Erişim Adresi; www.hukukturk.com

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

+ 90 (212) 398 01 41

Öğrenci İşleri

+ 90 (212) 398 01 60