Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  Hava Astsubay Meslek Yüksekokulunda Yaşam

   

  Beden Eğitimi ve Spor

  Öğrencilerin muharebe etkinliğinin artırılmasına yönelik olarak yakın dövüş, fonksiyonel antrenman ve ağırlık çalışmalarını iyi düzeyde uygulayabilme yeteneğini kazandırılmakta, öğrencilerin spor yapma alışkanlığı kazanmaları amacıyla; Olimpik spor branşlarında (atletizm, atış (havalı), koşarak hedef bulma, kır koşusu, eskrim, futbol, crossfit, basketbol) çalışmalar ve müsabakalar icra edilmektedir.

  Sosyal Etkinlikler

  Öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 13 branşta öğrenci kulüp faaliyetleri yürütülmekte, tarih ve kültür bilincini geliştirmek amacıyla; milli günlerde anma etkinlikleri, tarihi mekan gezileri (Afyon, Çanakkale, 57’nci Alay, Kıbrıs, Anıtkabir), hastane ve huzurevi ziyaretleri ve tiyatro, konser ve konferanslara katılım sağlanmaktadır. Aidiyet bilincini geliştirmek amacıyla; staj uygulaması, birlik ziyaretleri, tecrübe aktarımı, şehit ailesi ziyaretleri, e-dergi, aylık bülten, tabur düzeyinde faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

  Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

  Her odada 4 kişi kalacak şekilde 1200 öğrenci kapasitesine sahip öğrenci yatakhanesi ve yemekhane, İçerisinde kafeterya, televizyon, bilardo, satranç takımlarının olduğu 2 adet öğrenci gazinosu, spor faaliyetlerinin icra edilmesi amacıyla 1 Spor Salonu, 2 Fitness Salonu, 3 Tenis Kortu, 2 Açık Basketbol ve Voleybol Sahası, 1 Eskrim Çalışma İst., 1 Futbol Sahası, 2 Tartan Pist olmak üzere 12 adet spor tesisi, İngilizce eğitiminin desteklenmesi maksadıyla 1 cep sineması öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43