Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  Kara Harp Okulunda Yaşam

  Beden Eğitimi ve Spor

  Beden Eğitimi ve Spor Programında; Askerî-Modern Pentatlon, Atış (Ateşli / Havalı), Atletizm, Balık Adam-Can Kurtarma, Basketbol, Biatlon, Binicilik, Futbol, Halk Oyunları, Hentbol, Kayak, Koşarak Hedef Bulma, Kros, Masa Tenisi, Okçuluk, Satranç, Tekvando, Tenis, Triatlon, Voleybol, Yüzme dallarında eğitim ve öğretim verilmektedir.
   

  KHO’da fiziken kuvvetli, çevik, atılgan Harbiyelilerin yetişmesi için modern spor tesisleri, vücut geliştirme salonları, atış poligonları, tenis ve halı futbol sahaları, Harbiyelilerin kullanımına sunulmuştur. İstekli olan Harbiyeliler, ulusal ve uluslararası alanda yapılan müsabakalarda Harp Okulunu temsil etmektedir. Ayrıca Harbiyelilere savunma sporları, paraşüt, planör, kayak, dalış ve at biniciliği eğitimi de verilmektedir.
   

   

   

  Sosyal Etkinlikler

  Harbiyelilere; hobi ve eğitsel kol olarak; Binicilik, Ebru, Maket/Model Uçak, Zekâ Oyunları, Satranç, Müzik, Resim, Tiyatro, Dans ve Halk Oyunları konusunda uzman personel tarafından eğitim verilmektedir. Başarılı öğrencileri ödüllendirmek, bilgi ve görgülerini artırmak maksadıyla çeşitli yurt içi ve yurt dışı geziler düzenlenmektedir.

   

   


  Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

  Harbiyelilerin bütün ihtiyaçları (Beslenme, yatma, giyim, harçlık, eğitim-öğretim, vb.) devlet tarafından karşılanmaktadır. Harbiyelilerin yatakhaneleri 3-8 kişilik odalardan oluşmaktadır. Harbiyeliler, her hafta Cuma akşamı, Cumartesi ve Pazar günleri sivil kıyafet ile şehir içi izne çıkabilmektedir.

   

  Ailesi Ankara’da ikamet eden Harbiyeliler, Cuma akşamından Pazar akşamına kadar evci iznine (ailesinin yanına yatılı izin) gönderilmektedirler. İzne çıkan Harbiyeliler, Ankara Kızılay’da bulunan öğrenci lokalinden istifade edebilmektedir.
   

  Okul yerleşkesi içinde bulunan 13 Mart Sitesinde; kafeterya, pastane, market, kuruyemiş ve kitap satış reyonlarında Harbiyelilere hizmet sunulmaktadır. Kütüphane zengin kitaplığı yanında, ulusal ve uluslararası elektronik veri tabanına ulaşabilecekleri internet imkânına da sahiptir. Harbiyeli Kapalı Devre Televizyon Sistemi (HTV)’nden eğitim, okul içi iletişim ve sosyal faaliyetler yayımlanmaktadır.

   

   
       
   

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43