Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


    Kara Harp Okulunda Yaşam

     Kara Harp Okulunda öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirmeleri maksadıyla, 13 Mart sitesinde, Kütüphane (387 kişi kapasiteli genel ve özel okuma odaları), sinema salonu (197 kişi kapasiteli ), kafeterya, kahve evi, pastane ve market bulunmaktadır.

     KHO Kütüphanesi, zengin kitaplığı yanında öğrencilerin ulusal ve uluslararası elektronik veri tabanına ulaşabilecekleri internet imkânına da sahiptir. 400 kişilik oturma kapasitesine sahip kütüphanede, kitap koleksiyonu DEWEY Onlu tasnif sistemine göre düzenlenmiş olup, üç kat üzerinde açık raf sistemiyle okuyucuların kullanımına sunulmuştur.

     Kütüphaneye, kütüphanenin amaçları ve okuyucu istekleri doğrultusunda her konuda bilimsel ve kültürel yayın satın alınmaktadır. Bilimsel ve kültürel içerikli çok sayıda süreli yayın, abonelik yoluyla temin edilerek, düzenli olarak hizmete sunulmaktadır. Kütüphane haftanın 7 günü, hafta içi ve hafta sonu, öğle arası dâhil hizmet vermektedir.

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43