Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  Hava Harp Okulunda Yaşam

  Beden Eğitimi ve Spor

  Savaş Beden Eğitimi uygulamalarının amacı; Öğrencileri Temel Beden Eğitiminde kazandıkları yetenekler ile yüksek performanslı uçakların kullanılmasında ve muharebede karşılaşılacakları her türlü güçlüğü yenebilecek Fiziki Yeterlilik ve Uygun Kondisyon seviyesine ulaştırmak ve kendisine güvenini geliştirmek amacıyla planlı icra edilen Beden Eğitimi Faaliyetleri düzenlemektir. Hava Harbiyelilere sporu sevdirmek, tesis ve malzemeleri etkin olarak sunmak ve kullandırmak, gelişimlerine katkıda bulunmak ve teğmen rütbesiyle pilot adayı da olan mezunların sporu bir yaşam felsefesi olarak görmeleri, hayatları boyunca spor yapmaya devam etmeleri amaçlanmaktadır.


  Hava Harp Okulunda, savaş pilotu olmak için eğitim alan hava Harbiyelilerin karşılaşabilecekleri fiziksel zorluklarla başa çıkabilmelerinin yanı sıra psikolojik olarak da “güçlü olmayı” sağlamaya çalışmakta, moral ve motivasyonlarının üst düzeyde olması için gayret sarf edilmektedir. Harbiyelilerin takım oyunlarında yer alması ve tim ruhuna dayalı sportif alanlarda da yetenek kazanması için imkan sağlanmaktadır ve Atış, Atletizm, Badminton, Basketbol, Futbol, Hava Pentatlon, Kickboks, Hentbol, Masa Tenisi, Oryantiring, Tenis, Voleybol, Yüzme ve Fitness branşlarında takımlar kurulmaktadır.


   


  Sosyal Etkinlikler

  Harbiyelilerin sosyal ve kültürel yönden gelişmeleri amacıyla birçok faaliyet icra edilmektedir. İstanbul bir kültür şehri olarak tiyatro, bale, opera, konser, festival gibi bir çok imkana sahiptir. Hafta içi ve hafta sonunda bu tür faaliyetler Harbiyeliler tarafından planlanır. İzinlerini HHO’da geçirmek isteyen Hava Harbiyeliler, okulun spor salonundan, tenis kortlarından, futbol sahalarından, diğer açık spor tesislerinden ve öğrenci gazinolarından faydalanabilmektedirler.

  Ayrıca her yıl Mayıs ayında Genç Kartallar Şöleni düzenlenmekte ve bu şölen kapsamında Hava Harbiyeliler tiyatro, halk oyunları, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği gösterileri gerçekleştirmekte ve ünlü sanatçılar tarafından konser verilmesi sağlanmaktadır.

   

  Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

  Hava harbiyelilerin her türlü temel ihtiyaçları HHO tarafından karşılanır. Yemek, giyim-kuşam, oda, ders kitapları, kırtasiye malzemeleri ve daha bir çok imkan Hava Harbiyelilere ücretsiz olarak sunulur. Hava Harbiyeliler HHO’na kabul edilmelerini takiben Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi olurlar ve hayatları boyunca sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanırlar.

   
     
   
     
   

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43