Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye

  Çarlık Rusyası ve Boğazlar Uluslararası Çalıştayı


  12 Haziran 2019 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi – Türk Tarih Kurumu işbirliği ve MSÜ Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü (Fatih HATEN) koordinesinde “Çarlık Rusyası ve Boğazlar” başlıklı uluslararası çalıştay yapılacaktır.

  Bahse konu çalıştayda, Çarlık Rusyasının Boğazlara yönelik stratejik ve operatif düzeydeki planlamaları ile Osmanlı Devleti ve Batılı büyük devletlerin bunlar hakkındaki askerî istihbarat faaliyetlerinin tarihî bağlam içinde değerlendirilmesine yönelik olarak bildiri sunmak isteyen araştırmacıların 29 Nisan 2019 günü mesai bitimine kadar ekteki formu haten@msu.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

  Bilim Kurulu değerlendirmesi sonucu bildiri sunacak araştırmacıların 3 Mayıs 2019 günü mesai bitimine kadar bildiri özetlerini; 31 Mayıs 2019 tarihine kadar bildiri metinlerini yukarıda belirtilen mail adresine göndermeleri gerekmektedir. Bildiri sunacak araştırmacılar ulaşım ve konaklama giderlerini kendileri karşılayacaktır.

  Bahse konu çalıştayın kontenjanı sınırlı olduğundan dinleyici olarak katılmak isteyen lisansüstü öğrenci ve akademisyenlerin en geç 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar haten@msu.edu.tr adresine 
  ekteki formu doldurarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru sahiplerine, yapılan değerlendirme sonucunda olumlu/olumsuz cevap 5 Haziran 2019 günü verilecektir.

  İlgililere duyurulur.

   

   

   
   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

+ 90 (212) 398 01 41

Öğrenci İşleri

+ 90 (212) 398 01 60