Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


    Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Tarihçe

    Hava Kuvvetlerimizi “Çağı ile Yarışır Bir Hava ve Uzay Gücü” olarak geleceğe taşıyacak olan ve “Yarınların Hava Astsubaylarını Yetiştirme” gibi onurlu bir sorumluluğu bulunan Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Astsubay MYO’ların kurulması yönünde başlatılan çalışmalar sonucunda İzmir/Gaziemir (Eski adıyla Seydiköy) sınırları içerisinde “Mezuniyet sonrası astsubay ihtisas temel eğitimlerini daha iyi kavrayabilecek ve lisan bilgisiyle donanmış astsubayların yetiştirilmesi” amacıyla 2003 yılında kurulmuştur.

    2012-2013 Eğitim ve Öğretim döneminden itibaren Hv. Asb. MYO K.lığı bünyesinde on programda öğrenciler ulusal ve uluslararası benzer ön lisans veren eğitim kurumlarına eşdeğer, Hv.K.K.lığının bugün ve gelecekte ifa edeceği görevlere uygun donanımda yetiştirilmeye başlanmıştır. Bu yeni yapılanma ile öğrenciler iki yıllık ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra ilgili sınıf okullarında ihtisaslarına uygun temel mesleki bilgi ve özellikle beceri eğitimlerini farklı sürelerde alarak Hv.K.K.lığının farklı birliklerine atanmakta, mesleki yaşantıları süresince sürekli eğitim kapsamında uygulanacak eğitim programlarına dahil edilerek hem mesleki bilgi ve becerilerini hem de askeri ve genel kültürlerini geliştirme imkanına sahip olmaktadırlar.

     

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43