Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  Kara Astsubay Meslek Yüksekokulunda Yaşam

   

  Beden Eğitimi ve Spor

  Öğrencilerin psikomotor (koordinasyon, ritim, denge, sürat, dayanıklılık, kuvvet, esneklik vb.) yeteneklerini geliştirmek, sporu bir yaşam biçimi olarak benimsemelerini sağlanmak maksadıyla, akademik eğitim ve tatbikî eğitim dönemlerinde spor faaliyetleri ile olimpik branşlarda takım sporları icra edilmektedir. Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulunda atletizm, atış, askerîpentatlon, kros ve koşarak hedef bulma branşlarında okul takımları oluşturulmaktadır. Takımlar; Kara Kuvvetleri Komutanlığı Müsabakaları, Astsubay Meslek Yüksek Okulları Müsabakaları ve kulüplerarası müsabakalara iştirak etmekte, öğrencilerimiz okullarını bu müsabakalarda temsil etme fırsatı bulmaktadır.

  Sosyal Etkinlikler

  Öğrencilerin kişisel gelişimi için sağlanan imkânların yanı sıra, sosyal alanda da etkin rol oynamalarının öneminin bilindiği Kara Astsubay MYO’da, öğrencilerin etkin katılımı ile önemli günlerde şiir dinletileri, tiyatro faaliyetleri, konserler ve oratoryolar gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Öğrencilerin serbest vakitlerinde günün stresini atmaları için bilardo salonunun yanı sıra oyun konsolları, satranç ve benzeri tahta oyunlarının olduğu alanlar bulunmakta ve öğrenciler tarafından etkin bir şekilde kullanılmaktadır.
  Bilimsel ve sanatsal faaliyetlerin de yoğun olduğu okulumuzda, çeşitli dönemlerde bilim, sağlık, spor, edebiyat gibi alanlarla konferanslar düzenlenmekte, öğrencilerin aktif katılımıyla faaliyetler icra edilmektedir. Cumhuriyetin tohumlarının atıldığı Kurtuluş Savaşı’nın yapıldığıyerlere düzenlenen tarih gezileri, o dönemin şartlarını ve ruhunu hissetmesini sağlayaraköğrencilerimize tarih bilinci aşılamakta ve sorumluluk bilinci kazandırmaktadır. Öğrencilerin hitabet yeteneğinin geliştirilmesi amacıyla, birinci sınıf öğrencilerinin tamamına takdim görevleri verilmekte ve bu takdimler beş kanallı MYO TV sisteminden yayınlanmaktadır.

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43