Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  Kara Astsubay Meslek Yüksekokulunda Yaşam

   Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin boş zamanlarını etkili ve verimli geçirmesine yönelik çeşitli sosyal aktiviteler bulunmaktadır. Öğrenciler birbirinden farklı birçok alanda faaliyet yürüten öğrenci kulüplerinde faaliyetlere katılabilmekte, birbirinden farklı alanlarda uzman kişilerce düzenlenen konferansları dinleyebilmekte, ayrıca yılın belli zamanlarında düzenlenen resim sergilerine ve farklı okullarla sağlanan işbirliği neticesinde düzenlenen konser vb. çeşitli sanatsal etkinliklere iştirak edebilmektedirler. Bunların yanında, halı saha, tenis kortları ve kondisyon merkezi gibi çok maksatlı spor alanlarından (basketbol, masa tenisi vb.) faydalanabilmektedirler. Ayrıca öğrencilerimiz boş zamanlarında araştırma yapabileceği ve kültürel gelişimlerini destekleyebileceği bilgisayar dershanelerinden ve zengin bir içeriğe sahip kütüphane imkânlarından faydalanabilmektedirler.

  Fotoğraf-1 Basketbol

   

  Fotoğraf-2 Masa Tenisi

   Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulunda hayat, kalk borusuyla başlar. Saat 06.30’da güne başlayan öğrenciler, saat 07.00’da kahvaltıya ve daha sonra sabah etüdüne alınırlar. Etüt sonrasında 08.10-16.00 saatleri arasında derse giren öğrenciler, 16.00-19.00 saatleri arasında serbest faaliyetler kapsamında; eğitsel kol, spor branşları antrenmanları ve diğer ders dışı etkinliklere katılırlar. Her sınıf için tahsis edilmiş olan gazinolarda televizyon izler; bilardo ve satranç oynar; günlük gazete ve dergileri okur. Saat 19.00’da akşam yemeğinden sonra, bir etüt yapan öğrenciler saat 22.30’de yatarlar.

   

  Fotoğraf-3 Paintball Destekli Muharebe Eğitimi

   
   

  Fotoğraf-5 Kick Boks Eğitimi

   

  Fotoğraf-6 Tırmanma Duvarı

   
   

  Fotoğraf-7 Tenis Kortu

   
   

  Fotoğraf-8 Engelli Koşu Parkuru

   
   

  Fotoğraf-9 Halı saha

   
   

  Fotoğraf-10 Yüksek Atlama

   
   

  Fotoğraf-11 Atıcılık

   
   

  Fotoğraf-12 Kondisyon Salonu

   
   

  Fotoğraf-13 29 Ekim Geleneksel Satranç Turnuvası

   
   

  Fotoğraf-14 Kültürel Geziler

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43