Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Bölümler

   

  İşletme Yönetimi

  İşletme Yönetimi Programında; çağdaş yönetim sistemlerine ilişkin kavram ve yaklaşımları özümseyerek uygulayabilen, insan kaynakları yönetiminde görev alacak astsubaylar yetiştirilmesine dönük eğitim-öğretim verilmektedir.
  Elektrik

  Elektrik Programında; elektrik tesisatı ve elektrik makinelerinin kurulması, bakım ve onarımlarının yapılarak işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

  Elektronik Haberleşme Teknolojisi

  Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programında; elektronik devre ve ölçü aletlerinin çalışma prensipleri, mikro elektronik sistemlerin donanım ve yazılım boyutu, haberleşme sistemlerinin bakım, onarım ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

  Uçak Teknolojisi

  Uçak Teknolojisi Programında; hava araçları parça ve bileşenleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığıenvanterinde bulunan hava araçları ve bu araçların temel bakım ve onarımlarının gerçekleştirilmesine yönelik teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.

  Otomotiv Teknolojisi

  Otomotiv Teknolojisi Programında; benzinli ve dizel yakıtlı motorlu taşıtların bakım, onarım ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

  Mekatronik Teknolojisi

  Mekatronik Teknolojisi Programında; mekanik, elektrik, elektronik ve bilgisayar programlarına yönelik; disiplinler arası bir yaklaşımla bakım onarım ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.
   

  Bilgisayar Teknolojisi

  Bilgisayar Teknolojisi Programında; bilgi sistem cihazları ve malzemelerini kullanarak, programlama, veri tabanı yönetimi, bilgisayar ve ağ sistemlerinin bakım onarım ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.
   

  Yapı Tesisat Teknolojisi

  Yapı Tesisat Teknolojisi Programında; yapı malzemeleri ve tekniklerini kullanarak, bina ve tesislerin proje ve maliyet hesaplarının çıkarılması, bakımı, onarımı ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

  İnşaat Teknolojisi

  İnşaat Teknolojisi Programında; yapı malzemeleri ve tekniklerini kullanarak, bina ve tesislerin proje ve maliyet hesaplarının çıkarılması, bakımı, onarımı ve işletilmesine yönelik eğitim-öğretim verilmektedir.

   

  Savunma Hizmetleri

  Savunma Hizmetleri programında; İçinde bulundukları durumu doğru değerlendirebilen, modern çağın ve muharebe sahasının gerektirdiği temel bilgi birikimine sahip, Savunma hizmetleri alanına ve Silahlı Kuvvetlerin kullanıcı/ uygulayıcı olarak nitelikli insan kaynağı ihtiyacını sağlamaya ve Savunma Hizmetleri alanına ilişkin faaliyetleri bilimsel temellere dayanarak, belirli bir organizasyon yapısı ve süreci dâhilinde ele alan astsubaylar yetiştirilmesine dönük eğitim ve öğretim verilmektedir.

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43