Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  Mezuniyet Sonrası Olanaklar

   

  Sosyal İmkanlar

  Deniz Harp Okulunun seçkin eğitimini tamamlayan Teğmenler, mezun oldukları gün maaş almaya başlamakta, kendileri ve aile bireyleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sağladığı sosyal, sağlık, OYAK üyeliği ve lojman gibi olanaklardan faydalanma hakkına sahip olmaktadır.

  Yurtiçi ve Yurtdışı Lisansüstü Öğrenimi

  Deniz Harp Okulu mezunlarından mezuniyet not ortalamaları belli barajın üstünde olanlara; Deniz Harp Okulu Tuzla yerleşkesinde bulunan Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü ile Yurtiçi ve Yurtdışında seçkin üniversitelerde lisansüstü öğrenim yapma imkânı verilmektedir.

  Uçak ve Helikopter Pilotluğu

  Her yıl Türk Deniz Kuvvetlerinin ihtiyacı olan uçak ve helikopter pilotlarını yetiştirmek üzere, istekli Deniz Subayları arasından seçim yapılmaktadır. Seçilen denizci pilotlar diğer pilotların sahip olduğu tüm hakları elde etmektedir.

  Ayrıca mezun olan Teğmenler, 2023 yılında hizmete girecek Türkiye’nin ilk uçak gemisi (LHD) TCG ANADOLU’dan uçuş yapacak F-35 tipi savaş uçaklarında savaş pilotu olma şansına da sahip olacaklardır.

  Yurtdışı Görevleri

  Deniz Harp Okulunda her yıl icra edilen açık deniz eğitimleri ile Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz gibi yurtdışı limanlarını ziyaret etme imkânı bulan öğrencilerimiz mezuniyeti müteakip görev yapacakları gemiler ile yurtdışı liman ziyaretleri, yine meslek hayatları boyunca geçici süre ile (bir-iki haftalıktan, bir yıla kadar) veya daimi görev ile (2-3 yıl) çeşitli yurt dışı görevleri ve kursları kapsamında dünyanın birçok ülkesini görme, değişik kültürleri tanıma imkânı bulmaktadır.

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43