Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  Deniz Harp Okulunda Yaşam

   

  Beden Eğitimi ve Spor

  Deniz Harp Okulunda Genç Bahriyelileri bedensel yönden deniz koşullarına hazırlamak maksadıyla modern spor tesislerinde tenisten basketbola, atıcılıktan yüzmeye her türlü spor imkânı yaratılmıştır. Geleceğin subay adaylarına deniz sporlarına yönelik yelken, kürek ve yatçılık eğitimleri verilmekte; yıl içerisinde İtalya başta olmak üzere diğer ülke Deniz Harp Okullarında düzenlenen uluslararası düzeyde yarışmalara katılmaları sağlanmaktadır. Ayrıca Türk Deniz Kuvvetlerinin özel ihtisas sahibi uzmanları tarafından verilen eğitimleri başarı ile tamamlayan öğrencilere, uluslararası geçerliliği olan “Tek Yıldız Dalgıç Brövesi”, “Kurbağa Adam Dalgıcı Sertifikası” ve “Üst Düzey Yelkencilik Sertifikası” verilmektedir.

  Sosyal Etkinlikler

  Genç Bahriyelilerin gelişimine katkıda bulunmak ve zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak maksadıyla maket gemi, satranç, sinema, tiyatro, müzik, fotoğrafçılık, sualtı sporları, elektronik, bilgisayar, meteoroloji ve gemicilik gibi öğrenci kulüp faaliyetleri düzenlenmektedir. Ayrıca, her hafta öğrencilere bir vizyon filmi gösterime sunulmakta, seçkin tiyatro ve müzik gruplarının okulumuzda gösteri yapmasına imkan tanınmaktadır.

  Öğrencilere Sağlanan İmkanlar

  Deniz Harp Okulunda parasız yatılı eğitim yapılmaktadır. Öğrenciler; 4 kişilik modern dizayn edilmiş internet bağlantılı odalarda kalmakta, yeme, yatma, giyim, sağlık ve her türlü eğitim/öğretim masrafları devlet tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca öğrencilere özel harcamalar için sınıflarına göre, teğmen maaşının belirli bir yüzdesi harçlık olarak verilmektedir. 18 yaşından itibaren Sosyal Güvenlik Kurumuna kaydedilen öğrenciler, böylece emekliliğe sayılacak hizmetlerini öğrencilikten itibaren saydırma imkanına sahip olmaktadırlar.

   

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

KEP Adresi: msr@hs01.kep.tr

+ 90 (212) 398 01 41


Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına Öğrenci Temini, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Diğer İşlemler için;
+ 90 (212) 398 01 60

Dikkat !
Dış Kaynak SUTASAK ve ASTTASAK Alımları ile ilgili MSB Personel Temin Daire Başkanlığı
+ 90 (312) 562 05 43