MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ
ANASAYFA ÜNİVERSİTEMİZ AKADEMİK KAMPÜSTE YAŞAM ÖĞRENCİ KÜTÜPHANE TANITIM TÖRENLER MSÜ'YE NASIL GİRİLİR


  MSÜ Hava Harp Okulu Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni
   
   Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, MSÜ Hava Harp Okulu Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni’ne teşrif ederek bir konuşma yaptı ve Sancak Devir-Teslim Töreni’nin ardından devre birincisi Teğmen Alieren Üstünsoy’un diploması Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

   Sancak Devir-Teslim Töreni’nin ardından dereceye giren ve mezun olan teğmenler diplomalarını; TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Millî Savunma Bakan Yardımcısı Celal Sami Tüfekci, 1’inci Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral İsmail Güneykaya ve Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Afyoncu'dan aldılar.

   6’ncı Ana Jet Üs Komutanlığından (Bandırma) havalanan F-16 uçakları, mezun olan teğmenler anısına üçlü kol halinde selamlama uçuşu gerçekleştirdi.

   Mezun olan teğmenlerin tören geçişi ile faaliyet sona erdi.