MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ
ANASAYFA ÜNİVERSİTEMİZ AKADEMİK KAMPÜSTE YAŞAM ÖĞRENCİ KÜTÜPHANE TANITIM TÖRENLER MSÜ'YE NASIL GİRİLİR


  Atatürk'ün Kara Harp Okulu'na Girişinin 124’üncü Yıl Dönümü Töreni
   
      En büyük Harbiyeli, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Harp Okuluna girişinin 124'üncü yıl dönümü; Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları, Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Afyoncu'nun katıldığı törenle kutlanmıştır.
      MSÜ Kara Harp Okulunda düzenlenen törende, geleneksel yoklama da yapıldı. Atatürk'ün öğrencilik numarası olan 1283 okunduğunda, tüm Harbiyeliler ayağa kalkarak "İçimizde!" dedi.
      Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları, Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Afyoncu; törenin ardından Harbiyelilerin eserlerinden oluşan “Atatürk ve Sanat Sergisi”ni gezmişlerdir. Sergide deprem bölgesindeki faaliyetleri anlatan resimler de yer almıştır.
      Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları, Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Afyoncu; sanat sergisini gezmeyi müteakip yemekte Harbiyeliler ile bir araya gelmişlerdir.