Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi AKAR’ın
  Milli Savunma Üniversitesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

   
  Millî Savunma Üniversitesinin Değerli Mensupları,
  Değerli Silah ve Mesai Arkadaşlarım,
  Sevgili Öğrenciler,


  Yeni Akademik Yılın ülkemize, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerine hayırlı, uğurlu olmasını diliyor; başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı temenni ediyorum.

  Günümüzde hemen her alanda büyük gelişim, yenilik ve değişimlere şahit olmaktayız. Bu değişim ve dönüşüm insanlığa birçok avantajlar sunarken aynı zamanda küresel ve bölgesel güvenlik sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

  Belirsizliklerin, risk, tehdit ve güvenlik sorunlarının arttığı bu ortamda TSK’nın etkin, caydırıcı ve saygın niteliklerini sürdürebilmesinin en önemli koşulu iyi eğitimli, istekli, yetenekli ve çok yönlü personele sahip olunmasıdır.

  Bu çerçevede Millî Savunma Üniversitesi, gelecekte şanlı ordumuzda görev yapacak lider personelin yetiştirilmesinde önemli sorumluluklar üstlenmektedir. Harp Enstitülerimiz, Harp Okullarımız ve Astsubay Meslek Yüksekokullarımız öğrencilerimize harp sanatının inceliklerini öğretirken aynı zamanda onları hayata hazırlamaktadır.

  Değerli Arkadaşlarım,

  Ülkemizin ilgi ve etki alanı her geçen gün daha da genişlemektedir. Buna bağlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri bir yandan ülkemizin ve asil milletimizin güvenliğini sağlarken diğer taraftan da Kosova’dan Afganistan’a, Bosna Hersek’ten Katar’a, Libya’dan Somali’ye kadar dünyanın farklı coğrafyalarında bölgesel ve küresel barışa, istikrara katkı faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

  Öğrencilerimiz de bu şanlı yuvada aldıkları eğitimle ve kazandıkları niteliklerle Türk Silahlı Kuvvetlerinin faaliyetlerinin başarıyla sürdürülmesine katkıda bulunacaktır.

  Bu bilinçle ve asil milletimizin bin bir fedakârlık yaparak sağladığı imkânları en iyi şekilde değerlendirerek eğitim-öğretim faaliyetlerinizi başarıyla sürdüreceğinize yürekten inanıyorum.

  Millî Savunma Üniversitesinin Akademik Yılı Açılışı vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

  Millî Savunma Üniversitesinin tüm değerli mensuplarına, öğrencilerine, ülkelerimiz arasında dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin, gönül bağlarının daha da ilerletilmesine büyük katkılar sağlayacağını değerlendirdiğim Misafir Askerî Personele gösterecekleri gayretler için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.
   
   

  Hulusi AKAR
  Milli Savunma Bakanı 
   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

+ 90 (212) 398 01 41

Öğrenci İşleri

+ 90 (212) 398 01 60