Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye

  Gündüz Çocuk Bakımevi Müdürlüğü


  MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ GÜNDÜZ BAKIMEVİ MÜDÜRLÜĞÜ

       Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü Gündüz Çocuk Bakımevi Müdürlüğü, rektörlük sınırları içerisinde, Milli Savunma Bakanlığı Kreş ve Gündüz Bakımevleri Yönergesi MSY 58-4(b) ye göre düzenlenmiş talimatlar çerçevesinde 37-66 aylık tuvalet eğitimini tamamen kazanmış çocuklara gündüzlü olarak 2003 yılından beri mevcut binasında hizmet  vermektedir.

     MSÜ Gündüz Bakımevi’mizde  mesai saatleri 08:30-17:30 dur. Ancak velilerimizden çocuklar sabah 07:30 da teslim alınmaya başlanmaktadır. Velilerimiz çocuklarını en geç 18:00 de teslim almaktadırlar .Erken açılması ve geç kapanması için nöbetçi öğretmen ve bakıcı annelerimiz bulunmaktadır.

      100 çocuk kapasiteli GÇB’de   5 dershane, 4 uyku odası, 1 spor salonu, 1 etkinlik odası,  1 dinlenme odası, 100 öğrenci kapasiteli 1 yemekhane mevcuttur.  İkisi kız, ikisi  erkek öğrenciler için olmak üzere 4 tuvalet ve iki adet depo  bulunmaktadır. Bina doğalgazla ısınmakta 1 kazan dairesi bulunmaktadır. Yaklaşık 2 dönüm bahçesi bulunmaktadır . Bahçede oyuncaklar,  kum havuzu ve sebze bahçesi mevcuttur. Girişte  çocukları getiren veliler için küçük bir araç park yeri bulunmaktadır.

       Kreş ve gündüz bakımevi için idari, eğitim, mali konularda ihtiyaçları görüşmek üzere bir yönetim kurulu teşkil edilmiştir.

      Kreş ve gündüz bakımevi hizmetleri ücretlidir. Isıtma , aydınlatma , personel , demirbaş, bakım onarım , iaşe , eğitim malzemesi , büro kırtasiye malzemesi , mutfak ve genel temizlik giderlerini içeren harcamalara tüm veliler eşit olarak iştirak eder. Yönetim kurulu tarafından tespit edilen ücret aybaşından itibaren en geç 7 gün içerisinde ziraat bankası 4.Levent şubesinde gündüz bakımevi adına açılan hesaba yatırılır.

  Faaliyet olarak ;

  Aylık etkinlik bülteni,el becerisi geliştirici çalışmalar,drama çalışmaları,dil gelişimi çalışmaları,doğum günü kutlamaları, oyun grupları,tiyatro-sinema gezileri,müze ziyaretleri,doğa yürüyüşleri,mutfak etkinlikleri,veli katılım etkinlikleri imkanlar el verdiğince yapılmaktadır.

   

  Çocuklarınızın ;

  • Kendine güvenen,
  • Sorumluluk sahibi,
  • Doğaya ve insanlara saygılı,
  • Milli ve manevi değerlere bağlı,
  • Özgür düşünen ve davranabilen,
  • Düşünce ve duygularını rahatlıkla ifade edebilen,
  • Paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma bilinciyle hareket edebilen,
  • Sahip olduğu performansı en üst düzeyde kullanabilen,
  • Çevresiyle sağlıklı iletişim kurabilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak üzere;her an sizlerin ve çocuklarınızın yanındayız.
    

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

+ 90 (212) 398 01 41

Öğrenci İşleri

+ 90 (212) 398 01 60