Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


  MSÜ Rektörlüğünün 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve
  Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü Yıldönümü Mesajıdır.

  Prof. Dr. Erhan AFYONCU
  Milli Savunma Üniversitesi Rektörü

   
  ‘’18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103’üncü yıldönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz. Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, insanlarımızın şehadeti ve gaziliği pahasına kazanılan bu zafer, İstiklal Harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur.

   
  Çanakkale Zaferi; vatanı, milleti, bayrağı, dini, hürriyeti, bağımsızlığı ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti'nin neleri göze alabileceğini, neleri feda edebileceğini ve neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.
   
  Milli Savunma Üniversitesi mensupları olarak; Şehitler Gününü ve Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm kahramanlarımızı, 15 Temmuz hain darbe girişimini engellemek için hayatını feda eden demokrasi şehitlerimizi, halen AFRİN’de ve Terörle Mücadele Harekât Bölgesinde mücadele eden güvenlik güçlerimizin kahraman şehitlerini rahmet, minnet ve şükranla anıyor aziz hatıraları karşısında saygı ile eğiliyoruz. 
     
  Ruhları şad, mekânları cennet olsun.  Prof. Dr. Erhan AFYONCU
  Milli Savunma Üniversitesi Rektörü

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

+ 90 (212) 398 01 41

Öğrenci İşleri

+ 90 (212) 398 01 60