Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye  Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın
  Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan AFYONCU’ya mesajıdır (01 Kasım 2017)

   

           Milli Savunma Üniversitesi, her ne kadar 31 Temmuz 2016 tarihinde kurulmuş olsa da, gerisinde 2 bin 200 yılı aşkın devlet ve ordu geleneğimizin izi ve gücü olan, seçkin bir kurumumuzdur.

           Üniversitemiz, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kara, hava, deniz güçlerine subay-astsubay yetiştirmek, kurmaylık eğitimi vermek ve bu alanlarda bilimsel çalışmalar yürütmek üzere kurulmuştur.

           Bugünü ve geleceği kuşatan vizyonuyla, ülkemizin savunma ve taarruz gücünün belkemiği olan insan gücü kaynağının yetiştirilmesini emanet ettiğimiz üniversitemizden, devlet ve millet olarak çok büyük beklentilerimiz vardır.

           Esasen, askeri personel yetiştirme sistemimizi çağın ve ülkemizin ihtiyaçlarına göre yeniden düzenleme konusu uzunca bir süredir gündemimizdeydi.

           Ülkemiz tarihinin en büyük ihanet hareketi olan 15 Temmuz darbe girişimi, hem askeri personel yetiştirme sistemindeki değişiklik ihtiyacının isabetini göstermiş, hem de bu doğrultuda süratle adımlar atılmasını zorunlu hale getirmiştir.

           Milli Savunma Üniversitemiz, kısa sürede organizasyonunu tamamlayıp faaliyete geçerek, ordumuzun astsubay, subay ve kurmay subay ihtiyacının karşılanmasında herhangi bir boşluğun oluşmasına meydan vermemiştir.

           15 Temmuz gibi, yıkıcı sonuçlar doğurabilecek bir darbe girişimine maruz kalmış Türkiye, bu ihanetin hemen ardından hem sınırlarımız içinde, hem de Suriye ve Irak’ta başarılı operasyonlar gerçekleştirmiştir.

           Kahraman ordumuzun başarıları, ülkemizin ayağının tökezlemesini bekleyenleri hayal kırıklığına uğratırken, milletimizi ve dostlarımızı da sevindirmiştir.

           Milli Savunma Üniversitemizin, tüm branşlarda eğitim-öğretime başlayarak ortaya koyduğu yüksek performans, bu sevinci daha da artırmıştır.

           Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak, kuruluşundan beri olduğu gibi, bundan sonra da üniversitemizin tüm faaliyetlerini, tüm projelerini desteklemeyi sürdüreceğimi özellikle belirtmek istiyorum.

           Bu duygularla, Rektörümüz başta olmak üzere, tüm akademik ve idari kadro ile üniversitemize bağlı tüm okullarımız ve enstitülerimizdeki öğrencilerimize muvaffakiyetler temenni ediyorum.

  Recep Tayyip ERDOĞAN

  Cumhurbaşkanı               

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

+ 90 (212) 398 01 41

Öğrenci İşleri

+ 90 (212) 398 01 60